Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

  


 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

naše cena 8 990 Kč (339,2 EUR)
naše cena 1 490 Kč (56,2 EUR)
naše cena 1 290 Kč (48,7 EUR)

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 1 900 Kč (71,7 EUR)
naše cena 1 489 Kč (56,2 EUR)
naše cena 3 800 Kč (143,4 EUR)

JAK SI VYBRAT... » Jakou zvolit velikost brusle
Jak správně zvolit velikost

Velikost trekových bruslí našich značek je totožná se standardním číslováním a doporučujeme vybírat u všech bruslí velikost, kterou běžně volíte při výběru bot.

Brusle s vysokou koženkovou (krasobruslařskou) botou o půl čísla větší. Jste-li tedy zvyklí na klasickou velikost bot např. EUR 43, zvolte velikost bruslí EUR 43,5.

V případě, že jste žena a vyberete si z pánské sekce, nebo muž a vyberete si z dámské sekce, není rozdíl ve velikosti!

Správný výběr velikosti trekové brusle je velice důležitý. Po prostudování našeho návodu bude riziko špatného výběru trekových bruslí a případné výměny minimální!

Velice důležité je si uvědomit, že při jízdě Vám noha trošku nateče a zvětší se asi o 0,5 cm. S ohledem na to je nutné brusle vybírat. Ideální velikost je taková, kdy máte při prvním nazutí brusle palec malou vůli. Důvod je takový, že po první jízdě si noha udělá v brusli místo a silné vnitřní polstrování brusle se lehce usadí. Brusle se Vám potom roztáhne o další cca 0,5 cm a dostanete se tak na výslednou vůli 0,5 - 1 cm, kterou doporučujeme.

Nejlepším údajem pro správný výběr velikosti je řídit se číslováním EUR, které naleznete na každých Vašich botech. Lehce si pak z naší tabulky můžete zjistit, jakou velikost máte v číslování UK či US. Na našich stránkách používáme pro výběr velikosti bruslí vždy údaj EUR, nikdy nevybíráte velikost bruslí v číslování US!!!


 

Nejpřesnější metoda správného změření viz obrázkový návod níže..

Obkreslíte chodidlo na papír a změříte metrem délku od špičky palce po okraj paty (tzv. nejdelší možný rozměr vašeho chodidla), hodnota která vám vyjde v cm je  tzv. DÉLKA STÉLKY KTERÁ JE PARAMETREM PODLE, KTERÉHO V TABULCE VIZ NÍŽE URČÍTE SPRÁVNOU VELIKOST.

Jak změřit velikost brusle

Příklad:

Obkreslíte chodidlo a vámi změřená hodnota bude např. 26,5 cm, v tomto případě by bylo vhodné zvolit v parametru u vámi vybraného modelu bruslí velikost např. 42 > délka stélky 27 cm.


 

Návod pro ty kteří kupují trekové brusle jako dárek:

ve vašem případě pokud chcete své blízké překvapit, zkuste změřit metrem alespoň stélku z používané boty a vámi naměřený údaj bude již to správné číslo pro výběr velikosti. Nebo použijte jeden z našich dárkových poukazů.


 

Standardní číslování trekových bruslí: